live score - soccer livescore
dot
order by leagues - kick off  
Brazil - Serie A
23:30 Fluminense-:-Figueirense
23:30 Internacional-:-Vitoria
England - Premier League
13:45FT Tottenham Hotspur3:1Fulham
16:00FT Aston Villa0:0Southampton
16:00FT Cardiff City1:1Stoke City
16:00FT Newcastle United1:2Swansea City
16:00FT West Ham United0:1Crystal Palace
18:30FT Chelsea1:2Sunderland
Germany - 1. Bundesliga
15:30FT Borussia Dortmund4:2Mainz 05
15:30FT Werder Bremen3:1Hoffenheim
15:30FT Freiburg4:2Borussia Monchengladbach
15:30FT Augsburg0:0Hertha Berlin
15:30FT Braunschweig0:2Bayern Munich
18:30FT Hamburger SV1:3Wolfsburg
Italy - Serie A
15:00FT Genoa1:2Cagliari
15:00FT Atalanta1:2Hellas Verona
15:00FT Parma0:2Inter
15:00FT AC Milan3:0Livorno
15:00FT Udinese1:1SSC Napoli
15:00FT Catania2:1Sampdoria
15:00FT ChievoVerona0:1Sassuolo
15:00FT Lazio3:3Torino
18:30FT Juventus1:0Bologna
21:0034' Fiorentina0:1Roma
Portugal - Liga ZON Sagres
17:00FT Maritimo3:1Academica
17:00FT P.Ferreira0:5Nacional
18:00FT Gil Vicente0:0Estoril
20:1563' Belenenses0:1Sporting CP
Russia - Premier League
11:00FT Tomsk2:0Krylya Sovetov Samara
13:30FT Lok. Moscow2:1Terek Grozny
16:00FT Anzhi Makhachkala1:2Zenit Petersburg
Spain - LIGA BBVA
16:00FT Osasuna1:1Valencia
18:00FT Levante0:0Getafe
20:0079' Real Sociedad1:1Espanyol
Argentina - Primera Torneo Final
22:10 Rosario Central-:-Estudiantes
23:10 Quilmes-:-Olimpo
Australia - A-League final stage
08:40FT Central Coast Mariners1:0Adelaide United
Austria - tipp3-Bundesliga
16:30FT Austria Wien3:1RZ Pellets WAC
19:00FT Sturm Graz2:1Ried
19:00FT FC Wacker Innsbruck3:1Wiener Neustadt
19:00FT Adm/Modling2:3Salzburg
Belgium - Jupiler League Playoff EL grp. A
20:0079' Waasland-Beveren0:3Gent
20:0079' Lierse0:0Oostende
Belgium - Jupiler League Playoff EL grp. B
20:0079' Sporting Charleroi2:0Cercle Bruges
20:0079' KV Mechelen2:1Kortrijk
Belgium - Jupiler League Relegation Playoff
20:00Cancelled Mons-:-Oud-Heverlee
Bulgaria - A Grupa
15:15Abandoned Lokomotiv Plovdiv-:-Botev Plovdiv
16:00FT Pirin Gotse Delchev1:2Lokomotiv Sofia
Croatia - 1. Division
15:00FT NK Zadar0:1RNK Split
19:00FT Osijek2:0Rijeka
Czech Republic - Gambrinus League
16:00FT Liberec2:1Slovacko
16:00FT Znojmo0:4Banik Ostrava
20:1564' M Boleslav3:2Jablonec
England - Championship
13:15FT Leicester City1:0Queens Park Rangers
16:00FT Watford3:1Ipswich Town
16:00FT Nottingham Forest1:0Birmingham City
16:00FT Middlesbrough1:2Millwall
16:00FT Barnsley0:1Leeds United
Finland - Veikkausliiga
15:00FT KuPS1:4FF Jaro
15:00FT Honka1:2MYPA
15:00FT FC Lahti3:1Helsinki
15:00FT IFK Mariehamn2:0RoPS
15:00FT FC Inter2:1Seinaejoen JK
15:00FT VPS1:0Turku PS
Germany - 2. Bundesliga
13:00FT 1860 Munchen2:1Bielefeld
13:00FT Karlsruhe3:2Union Berlin
Hungary - OTP BANK Liga
14:00FT Lombard1:2Gyori ETO
16:00FT Paks0:0Debrecen
16:00FT Kecskemeti TE3:0MTK Budapest
18:00FT Ujpest1:2Videoton FC
20:0079' Kaposvari2:0Haladas
Israel - Ligat-Al playoff champions group
16:00FT Ironi Kiryat Shmona1:1Hapoel Tel Aviv
18:30FT Maccabi Haifa2:1Hapoel Beer Sheva
Israel - Ligat-Al playoff relegation group
17:00FT Ashdod SC1:0Hapoel Ironi Akko
17:00FT Ironi Ramat Hasharon4:1Maccabi Petach Tikva
17:00FT Bnei Yehuda Tel Aviv1:3Hapoel Raanana
Mexico - Liga MX Clausura
02:30FT Morelia5:1Cruz Azul
N. Ireland - Premiership
16:00FT Dungannon Swifts2:0Ards
16:00FT Warrenpoint Town0:1Coleraine
16:00FT Cliftonville5:0Glenavon
16:00FT Glentoran3:0Crusaders
16:00FT Linfield1:1Portadown
16:15FT Ballinamallard United0:0Ballymena United
Romania - Liga I
16:00FT FC Vaslui8:1Corona Brasov
18:30FT CFR Cluj2:0Ceahlaul Piatra-Neamt
Scotland - Premiership
13:45FT Motherwell3:3Celtic
16:00FT Hearts2:0Ross County
16:00FT Kilmarnock1:2Partick Thistle
16:00FT St.Johnstone2:0Dundee United
16:00FT St. Mirren2:0Hibernian
Slovakia - Corgon Liga
15:00FT Kosice0:2Slovan Bratislava
17:30FT Trencin3:0D.Streda
17:30FT Zilina3:0Nitra
19:00FT Myjava2:0FK Senica
Slovenia - PrvaLiga
16:30FT Domzale2:0NK Celje
16:30FT NK Krka0:3Koper
19:30FT Zavrc0:4Maribor
20:0079' Gorica1:1ND Triglav
20:0574' Rudar Velenje3:0Ol Ljubljana
Spain - LIGA Adelante
18:00FT Lugo3:0Ponferradina
18:00FT Hercules0:1Cordoba
18:15FT Real Madrid Castilla0:1Eibar
19:00FT Barcelona B2:1Girona
20:0079' Mirandes2:1Las Palmas
Turkey - Spor Toto Sueper Lig
12:30FT Gaziantepspor0:1Genclerbirligi
15:00FT Akhisar Belediye Genclik Ve Spor2:2Kayserispor
18:00FT Bursaspor1:0Elazigspor
18:00FT Galatasaray0:4Kasimpasa
Ukraine - Premier League
13:00FT Hoverla Uzhhorod1:2Illichivets
16:00FT Shakhtar Donetsk2:1Met. Donetsk
18:00Cancelled Sevastopol-:-Arsenal Kyiv
USA - Major League Soccer
22:00 Chicago Fire-:-New England Rev.
22:00 Philadelphia Union-:-Houston Dynamo
USA - USL Pro League
01:25FT Charleston Battery1:1New York Red Bulls Reserves
23:00 Richmond Kickers-:-Pittsburgh Riverhounds
Brazil - Serie B
00:30FT Sampaio Correa0:2Parana Clube
00:30Abandoned Joinville-:-Portuguesa
00:30FT Vila Nova0:0Luverdense
02:50FT Ponte Preta1:1Icasa
21:2014' Bragantino0:0Nautico
21:2014' Vasco da Gama0:0America MG
21:2014' Santa Cruz0:0ABC
21:2014' Boa Esporte Clube0:0Atletico GO
Egypt - Premier League Group 1
15:30FT El Gounah1:0Al Mokawloon Al Arab
15:30FT Misr El-Maqasha1:1El Raja Marsa Matruh
15:30FT El Dakhleya0:3Smouha SC
15:30FT Al-Ittihad Al-Sakandary2:1Ghazl Al Mehalla
18:00FT El Entag El Harby0:1ENPPI
England - League 2
16:00FT Portsmouth3:2Bristol Rovers
16:00FT Burton Albion3:0Hartlepool United
Estonia - Premium liiga
12:00FT Johvi FC Lokomotiv0:4Levadia Tallinn
15:00FT JK Sillamae Kalev0:3Nomme JK Kalju
17:45FT Talinna Kalev1:4Flora Tallinn
France - Ligue 2
14:00FT Caen1:0Auxerre
France - League Cup
21:0030' Lyon0:1Paris Saint Germain
Japan - J. League
07:00FT Vegalta Sendai0:3Sagan Tosu
07:00FT Tokushima Vortis0:4Shimizu S-Pulse
08:00FT Kashima Antlers2:3Vissel Kobe
08:00FT Kashiwa Reysol0:0Yokohama F.Marinos
09:00FT FC Tokyo2:0Cerezo Osaka
09:00FT Gamba Osaka2:1Omiya Ardija
10:00FT Urawa Red Diamonds1:0Kawasaki Frontale
12:00FT Ventforet Kofu2:0Nagoya Grampus Eight
Portugal - Segunda Liga
12:15FT Tondela2:1Santa Clara
12:15FT Sp.Covilha0:0Penafiel
17:00FT U. Madeira3:0Portimonense
17:00FT Feirense0:0Trofense
17:00FT Chaves2:1Aves
17:00FT Viseu2:0Leixoes
17:00FT Farense1:1Atletico
17:00FT Oliveirense3:1Beira-Mar
17:00FT Moreirense1:0Braga B
17:00FT FC Porto B4:1Benfica B
Scotland - Championship
16:00FT Cowdenbeath4:0Livingston
16:00FT Dumbarton0:3Queen of South
16:00FT Falkirk2:1Raith Rovers
16:00FT Hamilton Academical2:1Alloa Athletic
16:00FT Morton1:0Dundee FC
Scotland - League One
16:00FT Airdrieonians2:1East Fife
16:00FT Ayr United1:1Dunfermline Athletic
16:00FT Forfar Athletic0:2Arbroath
16:00FT Stenhousemuir0:4Rangers
16:00FT Stranraer1:2Brechin City
Sweden - Superettan
15:00FT Ostersund1:1Husqvarna FF
Wales - Premier Division
15:30FT Airbus UK Broughton1:2Carmarthen
Argentina - Primera B Nacional
00:10FT Huracan2:0Atletico Tucuman
20:0079' Almirante Brown0:0Defensa y Justicia
21:0034' Independiente Rivadavia0:0Douglas Haig
22:10 Banfield-:-Aldosivi
Argentina - Argentino A 2nd stage
23:00 Def. Belgrano Villa Ramalho-:-Tiro Federal
Argentina - Argentino A Relegation Group A
01:10FT Union de Mar del Plata1:1Deportivo Maipu
19:05FT Club Rivadavia0:1Club Cipolletti
Argentina - Argentino A Relegation Group B
20:0079' Gimnasia y Esgrima de Concepción1:0Central Cordoba
21:0034' Racing Olavarría0:0CD Libertad
Argentina - Argentino A Relegation Group C
21:0034' Deportivo San Jorge Tucuman0:0CA Chaco For Ever
Argentina - Primera B Metropolitana
02:05FT Almagro0:2Nueva Chicago
16:00FT Chacarita Juniors0:0Barracas Central
18:00FT Colegiales0:1Defensores de Belgrano
18:35FT Dep. Merlo0:1Club Atletico Platense
20:3049' Comunicaciones0:0Deportivo Moron
20:3049' Deportivo Armenio0:0Club Atletico Estudiantes
22:05 Atlanta-:-CD UAI Urquiza
Belarus - Premier Division
15:00FT Naftan Novopolotsk1:1Shakhtyor Soligorsk
16:00FT Dinamo Minsk2:0FC Minsk
16:00FT Gomel1:0FK Slutsk
17:00FT Dnepr Mogilev2:3Neman Grodno
18:00FT BATE Borisov5:2Belshina Bobruisk
Bosnia-Herzegovina - Premier League
16:30FT Radnik Bn2:1Olimpik Sarajevo
16:30FT Siroki Brijeg3:0Borac Banjaluka
16:30FT Slavija Sarajevo3:0FK Leotar
16:30FT Travnik2:3FK Sarajevo
16:30FT FK Zvijezda0:0Rudar Prijedor
17:00FT Zrinjski Mostar4:0Celik Zenica
20:0079' Zeljeznicar1:1FK Mladost Velika Obarska
Chile - Primera Division Clausura
17:30FT Palestino0:1Deportes Iquique
17:30FT Rangers0:2Audax Italiano
20:0080' Univ. Conce1:0Univ. de Chile
22:30 Union Espanola-:-O'Higgins
China - Super League
13:30FT Beijing Guoan0:3Shandong Luneng
14:00FT Guangzhou Evergrande2:1Shanghai Greenland Shenhua
Czech Republic - Druha League
10:15FT Trinec2:2Zlin
10:15FT Sokolov0:1Frydek-Mistek
17:00FT FK MAS Taborsko3:2Bohemians Prague
Ecuador - Serie A - Apertura
19:00FT Universidad Catolica3:1LDU de Quito
23:00 Dep. Cuenca-:-Barcelona SC
23:00 Independiente del Valle-:-El Nacional
England - Conference Premier
13:00FT Chester FC0:0Wrexham
13:30FT Welling United1:2Luton Town
16:00FT Halifax Town2:1Macclesfield Town
16:00FT Forest Green Rovers2:2Woking
16:00FT Nuneaton Town0:1Barnet
England - Conference North
16:00FT Telford2:1Gloucester City
16:00FT Barrow0:1Bradford PA
16:00FT Guiseley2:1Colwyn Bay
16:00FT Histon0:3Solihull Moors
16:00FT Leamington0:0Boston Utd.
16:00FT North Ferriby United3:2Harrogate
16:00FT Oxford City1:2Hednesford
16:00FT Stalybridge3:2Gainsborough
16:00FT Vauxhall Motors2:1Workington
16:00FT Worcester1:1Brackley Town
England - Conference South
16:00FT Bishop Stortford1:2Sutton United
16:00FT Concord Rangers1:2Dover
16:00FT Farnborough3:0Maidenhead U
16:00FT Gosport Borough3:1Bath City
16:00FT Hayes & Yeading United1:0Boreham Wood
16:00FT Staines Town3:1Chelmsford
16:00FT Tonbridge Angels1:1Bromley
16:00FT Whitehawk3:0Dorchester Town
Macedonia - Prva Liga
15:00Postponed Fk Metalurg Skopje-:-FK Vardar Skopje
16:00FT Pelister1:0FK Gorno Lisice
16:00FT Renova2:6Rabotnicki
16:00FT FK Gostivar1:2FK Turnovo
16:00FT Napredok1:3FK Bregalnica Stip
16:00FT Makedonija GjP1:3Shkendija 79
Georgia - Umaglesi Liga Championship Group
14:00FT Chikhura3:0FC Guria Lanchkhuti
14:00FT Sioni Bolnisi2:1Zestafoni
14:00FT FC Metalurgi Rustavi0:2Dinamo Tbilisi
Georgia - Umaglesi Liga Relegation Group
14:00FT FC Baia Zugdidi2:1Dila Gori
Germany - 3. Liga
14:00FT Stuttgart II3:2Unterhaching
14:00FT Duisburg1:0Osnabruck
14:00FT Hallescher FC1:1St.Kickers
14:00FT Burghausen0:1Hansa Rostock
14:00FT Wehen1:0Chemnitz
14:00FT Holstein Kiel0:0Regensburg
14:00FT Elversberg1:1FC Heidenheim
14:05FT RasenBallsport Leipzig1:0Darmstadt
Germany - Regionalliga Bayern
14:00FT SpVgg Bayern Hof2:2SV Seligenporten
14:00FT Greuther Furth II2:4SV Heimstetten
14:00FT Ingolstadt II0:11860 Rosenheim
14:00FT Viktoria Aschaffenburg3:3FC Memmingen
14:00FT Eintracht Bamberg1:1FV Illertissen
14:00FT SV Schalding-Heining1:01860 Munchen II
Germany - Regionalliga North
14:00FT SV Eichede0:3Werder Bremen II
15:00FT Neumunster0:0ETSV Weiche Flensburg
Germany - Regionalliga Northeast
13:30FT ZFC Meuselwitz0:4Germania Halberstadt
13:30FT VfB Auerbach0:2Optik Rathenow
14:00FT L. Leipzig3:2TSG Neustrelitz
Germany - Regionalliga Southwest
14:00FT Eintracht Frankfurt II1:1Hessen Kassel
14:00FT Kick. Offenbach2:0Freiburg II
14:00FT SVN 1929 Zweibruecken1:0Homburg
14:00FT KSV Baunatal1:0Koblenz
14:00FT Mainz 05 II2:0SpVgg Neckarelz
Germany - Regionalliga West
14:00FT Essen2:1FC Koln II
14:00FT Sportfreunde Lotte2:2Lippstadt
14:00FT Borussia Monchengladbach II1:1SC Verl
14:00FT Bochum II1:1Fortuna Koln
14:00FT SC Wiedenbrueck1:1Velbert
Guatemala - Liga Nacional Clausura
23:00 Deportivo Heredia-:-Universidad SC
23:00 Deportivo Mictlan-:-CSD Municipal
India - I-League
13:00FT Churchill Brothers0:2United Sports Club
15:30FT Pune FC1:2East Bengal Club
Ireland - 1. Division
20:3048' Longford Town1:0Finn Harps
Kazakhstan - Premier League
11:00FT Irtysh Pavlodar3:4FC Astana
12:00FT Taraz3:3Atyrau
12:00FT Spartak Semey1:1Zhetysu Taldykorgan
12:00FT Shakhter Karagandy3:1Ordabasy Shymkent
12:00FT Tobol Kostanay2:2Kairat Almaty
13:00FT Aktobe3:0Kaisar Kyzylorda
Kenya - Top 8 Cup
14:00FT KCB2:1Ulinzi Stars
Latvia - Virsliga
13:00FT FC Daugava1:0FS Metta/LU
16:00FT FK Spartaks1:1FC Jurmala
Lithuania - A Lyga
11:00FT Ekranas3:1Siauliai
15:00FT Klaipedos Granitas0:2Suduva
Luxembourg - National Division
15:40FT Grevenmacher1:4Jeunesse Esch
18:00FT Swift Hesperange0:3Dudelange
18:00FT Fola4:0Progrès Nidderkuer
18:00FT Racing FC Union Luxembourg2:1RM Hamm Benfica
18:00FT Kaerjeng3:1Etzella Ettelbruck
18:10FT Differdang 032:1Wiltz 71
Moldova - National Division
11:00FAAW FC Olimpia3:0FC Rapid Ghidighici
16:00FT FC Academia Chisinau2:2Dinamo-Auto
16:00FT Speranta0:6FC Sheriff
16:00FT FC Milsami Orhei0:0Tiraspol
16:00FT FC Veris1:0Zimbru
16:00FT Costuleni2:1Dacia Chisinau
Montenegro - Telekom 1. CFL
16:00FT Buducnost P3:1Decic Tuzi
16:00FT Mornar1:1FK Lovcen
16:00FT Zeta0:0Sutjeska
16:00FT Rudar P.2:1Mogren
16:00FT Grbalj Radanovici1:3Mladost Podgorica
Morocco - Botola Pro
16:30FT ASS Sale0:0Wydad Fes
19:00FT Wydad Casablanca2:0Chabab Rif Al Hoceima
19:00Postponed Difaa El Jadida-:-FAR Rabat
21:0034' MAS Fes0:0Olympic Club de Safi
Paraguay - Division Profesional - Apertura
23:00 3 de Febrero-:-Luqueno
Peru - Copa Inca - Group A
20:0080' U.Comercio0:1Sporting Cristal
Peru - Copa Inca - Group B
22:30 Universidad San Martin-:-CD UT Cajamarca
Poland - 1. Division
12:30FT Gornik Leczna0:2Belchatow
14:00FT Sandecja Nowy Sacz1:0Kolejarz Stroze
14:00FT Plock0:2Chojniczanka Chojnice
15:00FT Flota Swinoujscie0:1Puszcza Niepolomice
19:30FT Miedz Legnica2:1Arka Gdynia
Poland - 2. Division East
13:00FT Siarka Tarnobrzeg1:0Olimpia Elblag
14:00FT Swit Nowy Dwor3:3Limanovia Limanowa
14:00FT Stal Rzeszow2:2Motor Lublin
15:00FT Pogon Siedlce4:0Stal Mielec
16:00FT Radomiak Radom1:0Pelikan Lowicz
16:00FT Stal Stalowa Wola0:0Olimpia Zambrow
Poland - 2. Division West
13:00FT Jarota Jarocin3:1Calisia Kalisz
13:00FT Sosnowiec4:2Ruch Zdzieszowice
13:00FT Blekitni Stargard0:2Chrobry Glogow
14:00FT Bytovia Bytow3:1Gryf Wejherowo
16:00FT Gornik Walbrzych0:0Rozwoj Katowice
16:00FT Odra Opole1:1Polonia Bytom
16:00FT TP Ostrovia 19093:2MKS Kluczbork
16:00FT Rakow Czestochowa3:1UKP Zielona Gora
17:00FAAW Warta Poznan3:0Polkowice
Russia - Professional Football League Zone West
12:00FT Tosno1:0Sever Murmansk
12:00FAAW Pskov 7473:0FC Rus Saint Petersburg
14:00FT Torpedo Vladimir2:3FC Vologda
15:00FT Strogino4:1Lok. Moscow 2
15:00FT Tekstilshchik0:0Spartak Kostroma
16:00FT FC Dolgoprudny2:1Dnepr
17:00FT Zenit Petersburg 24:0Znamya
Scotland - League Two
16:00FT Annan Athletic1:1Queens Park
16:00FT Berwick Rangers1:0East Stirlingshire
16:00FT Montrose0:2Clyde
16:00FT Peterhead2:0Albion Rovers
16:00FT Stirling Albion2:2Elgin City
South Africa - Premier Soccer League
15:00FT SuperSport United0:0Bidvest Wits
15:00FT Platinum Stars1:4Lamontville Golden Arrows
18:00FT Moroka Swallows0:1Mamelodi Sundowns FC
South Korea - K league
07:00FT Gangwon FC0:1Daegu FC
09:00FT Chungju Hummel0:4Daejeon Citizen
09:00FT Suwon City3:2Bucheon FC 1995
South Korea - K. League Classic
07:00FT Ulsan Hyundai2:2Suwon S.B.
07:00FT Busan I'Park1:0Seongnam FC
09:00FT Chunnam Dragons0:2Jeonbuk FC
Thailand - Premier League
13:00FT Chainat FC1:0Songkhla United FC
13:00FT Singhtarua FC1:0Buriram United
14:00FT Muang Thong United2:1Chiangrai United
14:00FT Air Force United FC0:1Samut Songkram
15:15FT Chonburi0:0Suphanburi FC
Uruguay - Primera Division Clausura
20:3048' Sud America1:0River Plate
20:3048' Nacional1:0Cerro Largo
20:3048' Danubio1:0Racing
USA - NASL Spring Season
21:1034' Ottawa Fury0:0Minnesota United
Vietnam - V-league
11:00FT TT Ha Noi2:2QNK Quang Nam
11:30FT Da Nang1:1Hoang Anh Gia Lai

Click on score for game details


       privacy policy